Czemu się zmotywować do walki z kilogramami?

Ponadplanowe kilogramy powodują, że nasz stan ducha ulega pogorszeniu. Ogarnia nas dół, odrętwienie i zniechęcenie do wielu aktywności życiowych.

Unikamy widywania się z przyjaciółmi. Ogarnia nas strach przed tym co powiedzą o nas inni. Warto więc odchudzić się. Najważniejszym krokiem kierującym do osiągnięcia szczęścia w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy dopingu działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Motywacja zewnętrzna to między innymi upatrzona spódnica, nowe kolczyki, wycieczka w ulubione miejsce. Pobudka wewnętrzna to nasze dobre samopoczucie, pochwała przyjaciół czy podziw w oczach innych ludzi . W jaki sposób zatem przygotować się do walki z nadwagą?

1. Po pierwsze przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Zamysł Twojej przyjaciółki nie są Twoim marzeniem. Zastanów się co daje Ci tak dużą chęć walki z otyłością?

2. Pozwól sobie na małe potknięcia. Każdy je ma. Droga do zdobycia powodzenia nigdy nie jest łatwa.

3. Wizualizuj sobie Twoje życie gdy osiągniesz cel. To pomoże Tobie wytrzymać w postanowieniu.

4. Doceniaj siebie i premiuj nawet za małe sukcesy. Tylko nie słodyczami. Niech to będzie bilet do opery, wizyta u kosmetyczki, książkę .

5. Znajdź przyjaciela, z którym będziesz rywalizować. Waszym marzeniem będzie, kto szybciej schudnie dziesięć kilogramów. Konkurowanie zawsze pomaga wytrwać i zdobyć cel.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy nie przetrwasz, zawsze możesz rozpocząć swoją walkę po raz kolejny.