Koszta związane ze ślubem i weselem

Całościowe przygotowania uroczystości ślubnej i weselnej to ogromna ilość pracy. Powinno się ją rozpocząć przynajmniej na dwanaście miesięcy przed tym niezapomnianym dniem. Jeżeli rozpoczniemy znaczniepóźniej, ryzyko, że nie uda nam się zdążyć z całością przygotowań, jest niesamowicie spore. Aby jednak dobrze przygotować dosłownie wszystko, co jest związane z tym dniem, trzeba liczyć się z dużymi kosztami. Co najczęściej kosztuje najwięcej?

Zarezerwowanie restauracji.

To oczywiście spory koszt. Powinniśmy się z tym liczyć i wybierać idealną salę, albo wybrać tańszą, nie zawsze najlepszą.

Jedzenie dla gości.

Koszty jedzenia dla naszych gości oczywiście są zależne od ilości gości. Im większa ilość gości, tym wyższy koszt. Przy ustalaniu menu na wesele, koniecznie powinno się jednak dopytać, czy określona suma za wyżywienie jednego gościa na weselu obejmuje wszystkie dania. Nierzadko za niektóre dania na weselu, desery i ciasto, czy po prostu alkohole, trzeba dopłacić dodatkowo.

Fotograf ślubny.

Fotograf ślubny i fachowiec, to wydawać by się mogło bardzo małe koszty. Nic bardziej mylnego. Sam doskonały fotograf ślubny.

to koszty, jakie przekraczają tysiąc pięćset złotych, w wielu sytuacjach osiągają 2 tysiące. Koszt nagrania filmu weselnego z reguły będzie trochę mniejszy, nierzadko również będzie to suma rzędu tysiąca złotych.

Dekoracja sali dla gości i samochodu dla pary młodej.

To oczywiście pozornie małe sumy do wydania. Z zaskoczeniem możemy jednak odkryć, że za te drobiazgi musimy zapłacić naprawdę niemało. Rozważając dekorację sali weselnej i samochodu, dopytajmy w firmach, które będą je wykonywać, jak wysokie będą wydatki na dekoracje.

Wesele to niesamowite wydatki.

Wesele to spore koszty które potrafią negatywnie zaskoczyć. Warto mieć tego świadomość. Oczywiście, w wielu przypadkach uda się trochę oszczędzić, jeśli jednak pragniemy, by ślub i nasze wesele zorganizować świetnie, bez zapłacenia wielu tysięcy złotych nie ma takiej opcji.