Skuteczne metody na uporanie się z katarem

Człowiek żyjący w społeczeństwie, cały czas wystawiony jest na różne przypadłości, którymi można zarazić się od innych ludzi. Nie muszą być to groźne schorzenia, wystarczy, że na kilka dni uniemożliwią nasze funkcjonowanie. Przeważnie zmagamy się z przeziębieniem, które dopada nas zwłaszcza na przełomie zimyorazi wiosny, gdy wirusy i bakterie budzą się do życia. Jakie domowe sposoby wykorzystać, żeby wyeliminować ryzyko zarażenia?

Coraz więcej ludzi stara się w kurowaniu niegroźnych chorób dopiero w ostateczności kupować lekarstwa. Podobnie jest w przypadku przeziębienia, nie musimy od razu kupować kosztownych lekarstw, można użyć w boju z chorobą składniki naturalne, dostępne dla każdego. Żeby układ immunologiczny funkcjonował właściwie, warto spożywać dużo produktów obfitych w witaminę C. Wbrew podejrzeniom nie są to jedynie cytrusy, najwięcej tej witaminy można spotkać przecież w żółtej papryce oraz czerwonej porzeczce. Dobrze także w naszej diecie używać sporo czosnku. Nie tylko jest on smaczny, jest także naturalnym antybiotykiem.

Jeżeli już doszło do zarażenia, warto jak najprędzej odpędzić chorobę. Żeby przynieść ulgę przy zatkanym nosie, można wypróbować wdychanie olejków leczniczych, zwłaszcza mięty. Wystarczy kilka kropel wkropić do miski z gorącą wodą, przykryć głowę szmatką i wdychać wydobywającą się parę. W skrajnych sytuacjach ulgę przyniesie płukanie nozdrzy wodą z solą – roztwór sprawdzi się również w przypadku bólu gardła. Jesienią dobrze zawczasu spreparować zdrowe oraz smakowite syropy domowej roboty. Wystarczy zmiksować przesmażona cebulę lub czosnek z dużą dawką soli, następnie zalać wodą i zamknąć w butelce. Będzie to idealne rozwiązanie na walkę z wirusami.

Obecnie część z nas, zajętych zatrudnieniem albo szkołą, nie może pozwolić na to, żeby przeziębienie przykuło nas do sypialni na kilka dni. Aby uniknąć choroby albo zmagać się z nią, nie musimy kupować kosztownych lekarstw. Gdyż z ziół, owoców oraz warzyw możemy wyczarować najlepsze lekarstwa.