Zadowolenie z życia zarobkowej, oceniana jest w kontekście wyników na stanowisku pracy.

Młodzi, są zdania, że po ukończeniu studiów robota jest na wyciągnięcie ręki, niestety, tak nie jest. Naturalnie zatrudnienie czeka, ale dla wykwalifikowanych w w danej specjalizacji lub dla niedoświadczonych za niewygórowaną płacę. Lata, gdy dochodzenie do wiedzy dawało pewność znalezienia wysokiego wynagrodzenia, minęły , pracodawcy nie potrzebują ludzi posiadających wiedzę teoretyczną, ale wyróżniających się cechami charakteru, która przyczyni się do przysparzania firmie dochodów .Kreatywność , przebojowość to walory cenione przez prezesów firm, praca dla takich młodych silnych psychicznie ludzi czeka . WymaganiaPolaków , co do wymiaru pensji za wykonane zadania podnoszą się, obywatele pragną osiągać wyższe dochody, bo ich aspiracje są większe, chcą więcej mieć i zagwarantować swoim domownikom godne życie. 

Zadowolenie z pracy jest ważne , bycie cenionym od pracodawcy także, połączenie tych przesłanek z zadowalającą wynagrodzeniem postrzegane jest za sukces zawodowy . Emigracja w poszukiwaniu pracy jest nadal uważany, jako jedno z rozwiązań, jednak czym człowiek starszy , tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Zajęcie, dzięki której człowiek może zapewnić sobie i rodzinie mieszkanie oraz godziwy byt ,  jest osiągalna tylko dla niektórych . 

bästa dejtingsidorna datingsida.xyz

Stanowiska takie jak menadżer, pozwalają uzyskania wysokie pieniędzy, ale praca taka wiąże się z z całym dniem spędzonym w pracy, życiem w stresie i przymusem sprostania coraz większym wymaganiom . Traktowanie obowiązków zawodowych, jako niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla pracownika ,  ale także dla przełożonego, nieprzynosząca zadowolenia praca to zniechęcony pracownik ,  który wykonuje mniej pracy, jest wiecznie zmęczony i zdenerwowany.